Nolikumi

Ziemas autosprints

„Garkalnes autotrases ziemas kauss 2018”

Sacensību norises nolikums.

1. Pasākums tiek veidots kā draugu un paziņu drošas braukšanas apmācības skola, lai cilvēki pilnveidotu savas auto vadīšanas iemaņas ziemas apstākļos. Sacensībās automašīnas tiek dalītas trīs klsēs pēc piedziņas tipa 2WD (priekšpiedziņas a/m un a/m, kurām dzinējs atrodas aiz vadītāja), RWD (aizmugures piedziņas a/m, kurām dzinējs atrodas priekšā) un 4WD (pilnpiedziņas a/m). Atļautas tikai ielas riepas bez radzēm un Nishp riepas. Atkarībā no trases seguma un laika apstākļiem, ir iespējama arī Open klase, kurā ir brīva riepu izvēle.

2. Pasākums tiek rīkots ar nosaukumu „Garkalnes autotrases ziemas kauss 2018”.

3. Tās nav izdzīvošanas sacensības – tīši izraisīti kontakti trasē, arī alkohola lietošana ir iemesls diskvalifikācijai.

4. Sacensību galvenajam tiesnesim ir tiesības pēc saviem ieskatiem parādīt melno karogu uz braucienu vai diskvalificēt uz visu sacensību, veikt alkotestu. Protesti pagarina diskvalifikāciju!

5. Sacensības notiek sestdienās vai svētdienās Rīgas rajona Garkalnes novadā speciāli sagatavotā, slēgtā ziemas trasē, kamēr ir sniegs un sals.

6. Tehniskā komisija strādā no 8:00 līdz 9:45.

7. Sekretariāts strādā no 8:00 līdz 9:45.

8. Iepazīšanās ar trasi, treniņbraucieni no 8:00 līdz 9:45.

9. Katrā sacensībā, atkarībā no dalībnieku skaita, ir iespējamas nenozīmīgas nolikuma izmaiņas. Nolikums tiek precizēts un izmaiņas tiek paziņotas pirms pirmā starta, 9:45, dalībnieku sapulcē.

10. Pirms iebraukšanas trasē ir jāiziet tehniskā komisija, reģistrēšanās sekretariātā.

11. Katrs dalībnieks veic vismaz 3  braucienus ar kontrollaiku.

12. Par pāragru startu izslēdz no brauciena.

13. Katrā braucienā jāveic 4  apļi.

14. Ja nepaspēj izbraukt uz starta 2 minūšu laikā – braucienā nepiedalās.

15. Lēnākā brauciena laiks netiek ņemts vērā, pārējie tiek summēti un pēc tiem arī tiek noteikti sacensību rezultāti.

16. Ar vienu automašīnu var startēt vairāki piloti – ieskaite ir katram pilotam atsevišķi.

17. Katrā posmā dalībnieki tiek pie kopvērtējuma ieskaites punktiem, kuri summējoties pēc visiem  posmiem noteiks sezonas labākos sportistus.

18. Katrā posmā tiek sadalīti līdz 115 punktiem, pēc sistēmas 20, 16, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

19. Pieteicējam jānodrošina sacensībām pieteikto automašīnu uzrādīšana tehniskajai komisijai Nolikumā paredzētajā laikā. Pilotiem jāuzrāda tehniskajai komisijai braucēja drošības ekipējums.

20. Automašīnai vai drošības aprīkojumam konstatētās nepilnības ir jālikvidē un atkārtoti jāveic attiecīgā pārbaude. Ja nav iespējams trūkumus novērst, dalībniekam aizliedz startēt.

21. Pieteicējs ir pilnībā atbildīgs un apliecina to ar savu parakstu, par automašīnas un braucēja drošības ekipējuma atbilstību, par pilotu rīcību trasē un iespējamām sekām. Ja sacensību laikā tiek konstatēta automašīnas vai braucēja drošības ekipējuma neatbilstība, alkohols braucēja izelpā, tad braucēju var sodīt ar aizliegumu startēt braucienā vai automašīnas izslēgšanu no sacensībām.

22. Dalības maksa katram dalībniekam – 25 Eiro,  skolēniem, pensionāriem un invalīdiem – 15 Eiro, jāmaksā Sekretariātā skaidrā naudā.

23. Papildus svars aizliegts, tehniskā komisija var kontrolēt jebkurā brīdī, Galvenais tiesnesis tiesīgs diskvalificēt uz sacensību.

24. Katrs parakstās, ka atbild par sevi un visām sekām trasē, par jauniešiem no 10 gadu vecuma parakstās viens no vecākiem, ka uzņemas visu atbildību par jaunieša rīcību un iespējamām sekām.

25. Katram braucējam ieteicams būt apdrošinātam pret nelaimes gadījumiem.

26. Katrs dalībnieks ir atbildīgs par kārtību savā sektorā tehniskajā parkā. Par nenovākta sektora atstāšanu sods 25 Eiro (jānomaksā līdz nākošajai reģistrācijai Sekretariātā).

3 komentāri Add your own

 • 1. juris  |  23/10/2009 pulkstenis 16:46

  man ir jautaajums par 25. punktu .. par apdroshinaashanu .. var luudzu paluugt kaadu izveerstaako komentaaru par to?

  Atbildēt
 • 2. garkalnesautotrase  |  24/10/2009 pulkstenis 21:45

  Ir tāda “Nelaimes gadījumu apdrošināšana fiziskām personām”. Ja apdrošinājuma summa ir 500 Ls, apdrošināmie riski ir nāves gadījumi, invaliditāte un pie paaugstinātas riska aktivitātēm ir uzrādīts autosports “B” kategorija, tad uz gadu apdrošināšanas prēmija ir 2,50 Ls. Summa uz gadu ir smieklīga, bet ir apdrošināšana. Nezinu kāda ir prēmija, ja pie riskiem ir arī kaulu lūzumi un traumas, bat nekas liels tas nav. Nolikumā ielikšu, kad apdrošināšana ir ieteicama, bet domāju, ka katram tādu vajadzētu kā nelielu papildus drošību!!!!!

  Atbildēt
 • 3. Juris  |  25/10/2009 pulkstenis 09:27

  paldies par info .. jaaa nu 2.50 nav tik traki

  Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Subscribe to the comments via RSS Feed


%d bloggers like this: